Manf.Code: FAN4EXT12
Finance options
Low Rate 14.9% Finance
Spread the cost of your purchase with a low rate 14.9% APR over 12, 24, 36 or 48 months.
  • Delivery Info
12-inch 4-Pin Fan Power Extension Cable overview
Compatible with all CPU Fans with a 4-pin connector. Offers greater flexibility to position Motherboard and CPU Fans for optimal cooling. Extends the cable length an extra 12 inches in length for any 4-pin fan. Designed for CPU Fans with 4-pin connectors. Extend the placement of a 4-pin computer fan by up to 12in.
There is no detailed specification for this product.
Delivery Options
Next Working Day Delivery
Pre 12 Next Working Day Delivery
Weekend Delivery - Saturday & Sunday
Economy Delivery
Economy delivery is available on all orders of any value being shipped within the UK.
Similar products
Novatech 4 Pin 12v P4 Extension Cable - 33cm
10+ in stock
StarTech.com 8in EPS 8 Pin Power Extension Cable
10+ in stock
24 Pin ATX Extension Cable - 24cm