3M AG215W9B Matte, Clear Standard Screen Filter
For 54.6 cm (21.5") LCD, Plasma Widescreen Monitor
Ordered Upon Request question tooltip
payment types we accept
Order Code: 3M-100090
Manf.Code: AG215W9B
Finance options
Low Rate 14.9% Finance
Spread the cost of your purchase with a low rate 14.9% APR over 12, 24, 36 or 48 months.
  • Delivery Info
3M AG215W9B Matte, Clear Standard Screen Filter overview
Manufacturer
3M
Manufacturer Part Number
AG215W9B
Brand Name
3M
Product Name
Anti-Glare Filter for 21.5in Monitor, 16:9, AG215W9B
Marketing Information
More from the Manufacturer
Packaged Quantity
1 Each
Product Type
Standard Screen Filter
Technical Information
Display Type Supported
LCD
Display Size Supported
54.6 cm (21.5")
Device Supported
Monitor
Aspect Ratio
16:9
Widescreen
Yes
Orientation
Landscape
Anti-glare
Yes
Viewing Area Dimension
476.76 mm x 268.22 mm
Touch Compatibility
Screen Attachment
Slide Mount
Blue Light Reduction
No
Reversible
Features
Reversible Matte-to-Matte
Physical Characteristics
Color Family
Clear
Product Color
Matte
Durability
Dust Resistant
Height
268.2 mm
Width
476.8 mm