Manf.Code: PF315W9B
Finance options
Low Rate 14.9% Finance
Spread the cost of your purchase with a low rate 14.9% APR over 12, 24, 36 or 48 months.
  • Delivery Info
3M Anti-glare Privacy Screen Filter - Black, Matte - overview
Manufacturer
3M
Manufacturer Part Number
PF315W9B
Brand Name
3M
Product Name
Privacy Filter for 31.5in Monitor, 16:9, PF315W9B
Marketing Information
Product Type
Privacy Screen Filter
Technical Information
Display Type Supported
LCD
Display Size Supported
80 cm (31.5")
Device Supported
Monitor
Aspect Ratio
16:9
Widescreen
Yes
Orientation
Landscape
Anti-glare
Yes
Viewing Area Dimension
696.98 mm x 391.92 mm
Touch Compatibility
No
Film Classification
Black
Screen Attachment
Large Display Attachment
Blue Light Reduction
Reversible
Features
Privacy
Physical Characteristics
Color Family
Black
Product Color
Matte
Durability
Dust Resistant
Height
391.9 mm
Width
697 mm