Manf.Code: PF133W9E
Finance options
Low Rate 14.9% Finance
Spread the cost of your purchase with a low rate 14.9% APR over 12, 24, 36 or 48 months.
  • Delivery Info
3M Black Privacy Screen Filter - For 33.8 cm (13.3") Widescreen Notebook overview
Manufacturer
3M
Manufacturer Part Number
PF133W9E
Brand Name
3M
Product Name
Touch Privacy Filter for 13.3in Full Screen Laptop with COMPLY Flip Attach, 16:9, PF133W9E
Marketing Information
More from the Manufacturer
Packaged Quantity
1 Each
Product Type
Privacy Screen Filter
Technical Information
Display Type Supported
LCD
Display Size Supported
33.8 cm (13.3")
Device Supported
2 in 1 Notebook
Aspect Ratio
16:9
Widescreen
Yes
Orientation
Landscape
Anti-glare
Yes
Viewing Area Dimension
302.01 mm x 173.48 mm
Touch Compatibility
Screen Attachment
Adhesive Strip
Blue Light Reduction
Features
Reversible Matte-to-Matte
Physical Characteristics
Color Family
Black
Product Color
Matte
Durability
Dust Resistant
Height
173.5 mm
Width
302 mm
Delivery Options
Next Working Day Delivery
Pre 12 Next Working Day Delivery
Weekend Delivery - Saturday & Sunday
Economy Delivery
Economy delivery is available on all orders of any value being shipped within the UK.
Similar products
Reviews of the 3M Black Privacy Screen Filter - For 33.8 cm (13.3") Widescreen Notebook
Get the latest from Novatech
Contact Novatech
  • Technical Support
  • Sales
  • Customer Services
  • Complaint Policy
  • Our Showroom
  • Get in touch (webmaster)
  • Forum
About Novatech
  • Careers at Novatech
  • Who we are & What we do
  • Why Buy From Us
  • Trust Pilot Reviews
  • Privacy & Security
  • How we use your information
  • Novatech & WEEE Regulations
  • Quality & Environmental Policy
  • Modern Slavery Statement
  • COVID-19 Risk Assessment Policy
  • Carbon Reduction Plan
Your Account
  • Login / Register
  • Track an Order
  • Terms & Conditions
  • Privacy & Security
  • How we use your information
  • Cookie preferences
Services
  • Affiliates
  • Trading Schemes
  • Payment Methods
  • Finance Options
Head Office - Novatech Ltd, Harbour House, Hamilton Road, Cosham, Portsmouth, PO6 4PU
product image
3M Black Privacy Screen Filter - For 33.8 cm (13.3") Widescreen Notebook