Antec VSK2000-U3 Slimline Mini Tower Case
Micro ATX (and below), Up to 2 HDD, Fan Included, Solid Side Panel, No PSU
trustpilot logo 5 star product rating
Read reviews
10+ in stock question tooltip
payment types we accept
Order Code: ANT-VS2000
Manf.Code: 0-761345-92003-2
Finance options
Low Rate 14.9% Finance
Spread the cost of your purchase with a low rate 14.9% APR over 12, 24, 36 or 48 months.
  • Delivery Info
Antec VSK2000-U3 Slimline Mini Tower Case overview
General Specifications
Manufacturer Antec
Model VSK2000-U3
Case Form Factor Mini Tower
Dimensions 356mm (D) x 102mm (H) x 338mm (W)
Weight 4.1kg
Colour Black
Side Panel Solid
Front Panel Solid
Warranty 2 Years
Bays & Expansion Specification
5.25" External 1
2.5" Internal 1
3.5" External 0
3.5" Internal 1
Expansion Slots 4
Maximum GPU Length 200mm
Maximum PSU Length Requires TFX PSU
Motherboard Support
Extended ATX No
Standard ATX No
Micro ATX Yes
Mini ITX Yes
Maximum CPU Cooler Height 65mm
Cooling Specification
Rear Fan 1 x 92mm (Included)