Liquid coolers with 38mm radiators offer superior thermal dissipation, and we continued integrating this design into our workstation models.
Engineered for an outstanding Power Efficiency Ratio (PER). Capable of dissipating up to 800W of CPU Heat while consuming only 14.8W, it significantly reduces the Total Cost of Ownership (TCO) for high-performance workstations.
| Intel Socket Support | 4677 |
| Fan Dimensions | 120mm x 25mm |
| Fan Speed | 600 - 3000 RPM |
| Fan Bearing | Dual Ball Bearing |
| Fan Airflow | 77 CFM (Max) |
| Fan Static Pressure | 6.9 mm-H20 (Max) |
| Fan Lighting | N/A |
| Radiator Size | 360mm |