SST-XE360-TR5, 360mm, AIO, AMD, 600 - 2800 RPM, 36 dBA (max), 87.72 CFM (max), 3.09 mm-H2O (max)
Silverstone XE360-TR5 Processor All-in-one liquid cooler 12 cm Black
Only 2 left in stock question tooltip
payment types we accept
Order Code: SIL-XE3605
Manf.Code: SST-XE360-TR5
Finance options
Low Rate 14.9% Finance
Spread the cost of your purchase with a low rate 14.9% APR over 12, 24, 36 or 48 months.
  • Delivery Info
Silverstone XE360-TR5 Processor All-in-one liquid cooler 12 cm Black overview
Optimum cooling guaranteed!
Unique pump placement
AMD Socket Support sTR5/SP6/sWRX9/sWRX8/sTRX4/TR4/SP3
Fan Dimensions 120mm x 25mm
Fan Speed 600 - 2800 RPM
Fan Airflow 87.72 CFM Max
Fan Static Pressure 0.12 - 4.33 mm-H20
Fan Air Pressure 3.09mm H2O Max
Fan Noise 36 dBA Max
Radiator Size 360mm
Warranty 3 Years
Delivery Options
Next Working Day Delivery
Pre 12 Next Working Day Delivery
Weekend Delivery - Saturday & Sunday
Economy Delivery
Economy delivery is available on all orders of any value being shipped within the UK.
Similar products
TRYX PANORAMA ARGB 360 Black All-In-One 360mm CPU Liquid Cooler
Only 3 left in stock
TRYX PANORAMA ARGB 360 White All-In-One 360mm CPU Liquid Cooler