Dispatches within 1 - 3 Days question tooltip
payment types we accept
Order Code: STA-102772
Manf.Code: HKLP25RD
Finance options
Low Rate 14.9% Finance
Spread the cost of your purchase with a low rate 14.9% APR over 12, 24, 36 or 48 months.
Manufacturer
StarTech.com
Manufacturer Part Number
HKLP25RD
Brand Name
StarTech.com
Product Name
25ft. Hook and Loop Roll - Red
Marketing Information
Hassle-free cable management
Customize the length of your cable tie
Versatile fastening solution
The Choice of IT Pros Since 1985
More from the Manufacturer
More from the Manufacturer
Packaged Quantity
1 Each
Product Type
Cable Tying
Product Information
Cable Manager Type
Cable Strap
Physical Characteristics
Color Family
Red
Product Color
Red
Product Material
Fabric
Height
2.5 mm
Width
17.8 mm
Length
7.6 m
Weight (Approximate)
127.6 g
Delivery Options
Next Working Day Delivery
Pre 12 Next Working Day Delivery
Weekend Delivery - Saturday & Sunday
Economy Delivery
Economy delivery is available on all orders of any value being shipped within the UK.
Similar products
StarTech.com 3.5in Hard Drive to 5.25in Front Bay Bracket Adapter - Metal
Only 5 left in stock
StarTech.com Multi-Directional Vertical Server Rack Cable Management D-Ring Hook 2.4x3.9in 6x10cm