Manf.Code: ATX24POWEXT
Finance options
Low Rate 14.9% Finance
Spread the cost of your purchase with a low rate 14.9% APR over 12, 24, 36 or 48 months.
  • Delivery Info
StarTech.com 8in 24 Pin ATX 2.01 Power Extension Cable overview
Manufacturer
StarTech.com
Manufacturer Part Number
ATX24POWEXT
Brand Name
StarTech.com
Product Name
8in 24 Pin ATX 2.01 Power Extension Cable
Marketing Information
Extend the length of an ATX power supply connection by up to 8in. The ATX 2.01 power extension cable lets you to extend the length of an ATX power supply connection.
More from the Manufacturer
More from the Manufacturer
Packaged Quantity
1
Product Type
Power Extension Cord
Physical Characteristics
Cord Length
20.32 cm
Miscellaneous
Compatibility
24-pin ATX 2.01 Motherboards
Warranty
Limited Warranty
2 Year
Delivery Options
Next Working Day Delivery
Pre 12 Next Working Day Delivery
Weekend Delivery - Saturday & Sunday
Economy Delivery
Economy delivery is available on all orders of any value being shipped within the UK.
Similar products
Akasa Flexa FP5 Fan Adapter
Akasa Flexa FP5 Fan Adapter
Only 4 left in stock
StarTech.com 16in 9 Pin Serial Male to 10 Pin Motherboard Header Panel Mount Cable for Motherboard
10+ in stock
Reviews of the StarTech.com 8in 24 Pin ATX 2.01 Power Extension Cable
Get the latest from Novatech
Contact Novatech
  • Technical Support
  • Sales
  • Customer Services
  • Complaint Policy
  • Our Showroom
  • Get in touch (webmaster)
  • Forum
About Novatech
  • Careers at Novatech
  • Who we are & What we do
  • Why Buy From Us
  • Trust Pilot Reviews
  • Privacy & Security
  • How we use your information
  • Novatech & WEEE Regulations
  • Quality & Environmental Policy
  • Modern Slavery Statement
  • COVID-19 Risk Assessment Policy
  • Carbon Reduction Plan
Your Account
  • Login / Register
  • Track an Order
  • Terms & Conditions
  • Privacy & Security
  • How we use your information
  • Cookie preferences
Services
  • Affiliates
  • Trading Schemes
  • Payment Methods
  • Finance Options
Head Office - Novatech Ltd, Harbour House, Hamilton Road, Cosham, Portsmouth, PO6 4PU
product image
StarTech.com 8in 24 Pin ATX 2.01 Power Extension Cable